Nová střešní taška Tondach V9 – design od Studia F. A. Porsche a dokonalé technické provedení

Velkoformátová střešní taška V9 se pyšní unikátním designem založeným na podrobných technických znalostech odborníků z Tondachu. Ti letos navázali na úspěšnou spolupráci se Studiem F. A. Porsche a společně vytvořili novou střešní tašku, jedinečnou svým profilem ve tvaru písmene V, který je nejen výrazným estetickým prvkem pro každou střechu, ale i praktickou krytinou zajišťující ochranu střechy a jejího okolí.

Nová taška Tondach V9 je výsledkem spolupráce s renomovaným designovým studiem F. A. Porsche, které propojuje funkčnost a inovace s promyšlenou estetikou. Taška V9 je vynikající volbou pro každou střechu, ať už se jedná o klasickou architekturu, kde se uplatní jako zajímavý prvek střechy, nebo o novodobé domy, kterým dodá osobitý charakter. „Profil střešní tašky V9 představuje světový unikát, který vznikl v dílně designérů ze Studia F. A. Porsche. Novým vzhledem vycházíme vstříc moderním trendům rodinných domů pro stavebníky, kteří nechtějí běžné tvary střešních tašek, ale zároveň jim záleží na ověřené kvalitě. I s novou taškou zůstáváme věrni našim tradičním hodnotám – vysoké kvalitě a dlouhé životnosti produktů. U nás ve wienerbergeru jde pokrokový design ruku v ruce s inovativními technologiemi,” říká Lukáš Balda, brand manažer značky Tondach.

Střešní tašky nejsou jen praktickou krytinou, ale i výrazným designovým prvkem, který zásadně ovlivňuje vzhled celého domu. Nevšední profil tašky, tvořený třemi plochami oddělenými dvěma ostrými liniemi, vytváří působivou hru světla a stínu, která podtrhuje moderní vzhled. Model tašky V9 je nabízen v elegantním černém odstínu engoba anthrazit. „Design tašky je unikátní v tom, že mimo úhledného vzhledu klade silný důraz na vyladění technických parametrů, a tak zajišťuje i bezpečnější odvod vody a delší životnost střechy,” doplňuje Robert Krestýn, obchodní ředitel divize střechy ve wienerbergeru.

Nová velkoformátová taška navazuje na úspěch své předchůdkyně, tašky V11, u které byl poprvé představen neobvyklý „V” profil. Střešní taška Tondach V11 byla oceněna odborníky po celém světě, získala například ocenění German Design Award 2020 i známou cenu Red Dot Award. Její nástupkyně V9 již stihla získat ocenění Zlatá taška 2025 na veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo.

Technické parametry tašky Tondach V9:

Celková šířka: 310 mm

Celková délka: 487 mm

Hmotnost na 1 ks: 4,1 kg

Krycí délka: 402–418 mm

Krycí šířka: 269 mm

Bezpečný sklon: 30°

Minimální sklon: 20°

Spotřeba na 1 m2: od 8,9–9,2 ks

Zdroj:

Věra Binderová

specialista marketingu

Marketing & CX Centrum

Wienerberger s.r.o.

ZEMNÍ RAKETY GRUNDOMAT


Zemní rakety GRUNDOMAT jsou již déle než pět desetiletí symbolem přesné podzemní pokládky potrubí. Za mimořádně dlouhou životnost a vysokou přesnost vděčí naši „krtkové“ inteligentní konstrukci, nekompromisní kvalitě a důslednému neustálému vývoji. Přitom máme neustále na zřeteli požadavky uživatelů a trendy v pokládce potrubí.

Abyste mohli své úkoly řešit rychleji a jednodušeji, dosáhli jsme toho, že je naše komplexní technika ještě spolehlivější, má delší životnost a vyznačuje se ještě jednodušším použitím. Tomu říkáme „simple & easy“.

OPTIMALIZOVANÁ KONSTRUKCE

Nová generace zemních raket GRUNDOMAT tomuto principu přesně odpovídá. Optimalizovaná konstrukce spojuje všechny výhody dosavadních konstrukčních řad s novými technickými řešeními. To, co se osvědčilo, jsme zachovali – jako například dvoutaktní metodu nebo korunkovou hlavu
pro maximální přesnost a výkonné ražení. To, co nebylo přesvědčivé, jsme optimalizovali. Nová je například přední, neoddělitelná část zařízení, která ještě více prodlužuje životnosti a minimalizuje čas a náklady na servis. Zachovaná zůstává také rozmanitost použití zemní rakety, nové volitelné možnosti, jako servořízení pro zařízení malé velikosti, zjednodušují manipulaci. Pro vás jako uživatele to znamená největší možnou produktivitu a maximální hospodárnost při pokládce potrubí.

Více informací na stránkách společnosti Interglobal DUO s.r.o.

Copyright
TRACTO-TECHNIK GmbH & Co. KG                                                    
57368 Lennestadt
www.TRACTO-TECHNIK.com

Český borec vybojoval 7. místo na závodech strojníků v Málaze

Tomáš Sooky (29) z Lipence u Loun obsadil sedmé místo na prestižní soutěži Caterpillar Operator Challenge ve španělské Málaze. Na mezinárodní klání se nominoval poté, co na jaře zvítězil v české Soutěži Klubu posádek Caterpillar v pískovně v Ledčicích.

Strojnické soutěže, které ve světě nabývají na popularitě, se zaměřují na dovednostní disciplíny v ovládání různých strojů, jako jsou nakladače, rýpadla, smykem řízené nakladače, dampry, grejdry, dozery nebo rýpadlo-nakládače.
Na sedmnáct špičkových strojníků z Německa, Irska, Anglie, Skotska, Slovenska, Izraele, Ukrajiny, Ruska a Česka čekalo v Málaze šest náročných disciplín. Úkoly byly inspirovány situacemi z běžného strojnického života. Prověřit měly bystrost, odolnost proti stresu a schopnost ovládat jednotlivé stroje za využití integrovaných technologií určených k dosažení maximální produktivity a co nejpřesnější nakládky.

V areálu Caterpillar demonstračního a výukového střediska v Málaze účastníci projížděli krkolomnou dráhou, za pomoci drapáku třídili různě barevné pneumatiky nebo odvalovali sudy dozerem. Svou zručnost měli prokázat v pásovém rýpadle nové generace Cat® 323, kolovém nakladači Cat® 972M XE, dampru Cat® 745, kolovém rýpadle Cat® MH3022 a ve smykem řízeném nakladači Cat® 299D2.

Nejméně chyboval a nejlepšího celkového výsledku dosáhl Sebastien Behr z Německa, který si z Málagy odvezl hlavní cenu v podobě plně hrazené dovolené v Las Vegas pro dvě osoby.

Český reprezentant Tomáš Sooky si pochvaloval, že má v práci možnost vyzkoušet celou řadu strojů. Díky tomu se mohl dobře připravit na tak náročnou soutěž, jakou bylo klání ve Španělsku. Pořád si ale může nechat zdát o podmínkách, které mají k dispozici jeho soupeři z Německa. Ti mají díky bohatému zázemí možnost strávit cenné hodiny ve všech možných strojích a jejich tréninkové výjezdy připomínají soustředění olympijských sportovců.

Tomáš skončil za německou reprezentací a jedním Irem, ale nechal za sebou celý zbytek startovní listiny. „Chtěl bych poděkovat trenéru Pavlu Škopkovi z Klubu posádek Caterpillar, který má se všemi stroji obrovské zkušenosti. Ovládání každého stroje mi vysvětlil do detailu a já už se mohl soustředit jen na samotné provedení jednotlivých disciplín,” říká Tomáš, který pochází ze strojnické rodiny a svou práci považuje zároveň i za svůj koníček. Dobré umístění mu dodalo motivaci pro další zlepšování se. „Už se těším na další závod. Příští rok to Němcům nedám zadarmo,” směje se Tomáš.